Detaje rrënqethëse nga spitali i Tetovës/ Prindërit e shpëtuan nga flakët, por 20-vjeçarja humbi jetën pak orë më pas prej …

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me rastin e 20-vjeçares e cila mbrëmjen e djeshme u tha se kishte humbur jetën në flakët e zjarrit në spitalin në Tetovë.

Sipas mediave vendase mësohet se 20-vjeçarja ishte me aftësi të kufizuara dhe ka shpëtuar nga flakët me ndihmën e prindërve, të cilët në momentin e ngjarjes ndodheshin aty.

LEXO EDHE  Përleshet çifti i turistëve, përfundon në Gjykatë

Mirëpo, ajo nuk mundi ti mbijetonte plagëve të marra dhe fatkeqësisht humbi jetën disa orë më pas.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme ku si pasojë e flakëve humbën jetën 14 persona, ndërsa 12 të tjerë mbetën të plagosur dhe po marrin ndihmën e nevojshme.