Del në shitje “BMW-ja” ku u vra Tupac, zbulohet çmimi marramendës

Last picture of Tupac before he was fatally shot in Las Vegas

Makina në të cilën Tupac u qëllua për vdekje është nxjerrë në ankand. BMW 750 i restauruar në vitin 1996 pritet të marrë një çmim prej të paktën 1.7 milion dollarë kur të dalë në shitje për ofertuesit në Las Vegas, i njëjti qytet në të cilin vdiq Tupac.

Aktualisht është i ekspozuar në sallën e ekspozitës Celebrity Cars Las Vegas pasi është rikthyer plotësisht në cilësinë e tij origjinale. Si pjesë e procesit të restaurimit, një numër vrimash plumbash u hoqën nga dera e pasagjerit të makinës, duke mos lënë asnjë gjurmë të ngjarjeve tragjike që i dhanë famë automjetit.

LEXO EDHE  I "detyron" të dalin në takime me persona që nuk duan? Olsa Muhameti zbulon të vërtetën

Më 7 shtator 1996, Tupac kishte qenë në sediljen e pasagjerit të makinës, e cila drejtohej nga ekzekutuesi rekord Suge Knight, pasi mori pjesë në një ndeshje boksi Mike Tyson, kur një makinë tjetër u afrua pranë BMW në një semafor të kuq dhe qëlloi të shtëna të shumta në makinë. Tupac vdiq nga plagët e marra në spital disa ditë më vonë, por vrasësit e tij nuk u identifikuan kurrë.

BMW Tupac Was Shot & Killed in for Sale at Nearly $2 Million