Berisha: Basha më mori në telefon gjysëm ore para vendimit, ja çfarë i thashë

Ish-kryeministri Sali Berisha duke folur në emisionin ‘Opinion’ ka deklaruar se me vendimin e sotm Lulzim Basha ka vendosur të shkatërrojë sovranitetin e PD.

Sipas tij, përjashtimi i Sali Berishës nga grupi parlamentar i DP ëhstë bërë në shkelje me statutin.

Berisha tha se ai ëhstë telefonuar nga Basha vetëm gjysëm ore para vendimit.

Këtu defacto kemi të bëjmë measgjesimin e PD-së si parti dhe opozitë sovrane. Zoti Basha ka zgjedhur shkatërrimin apo privimin e PD-së nga sovraniteti i saj. Basha më mori në telefon gjysëm ore para vendimit. Unë e kuptoj se ai ka qenë në presion të madh, por njeriu pavarësisht presioneve ka vendime që nuk duhet ti marrë kurrë. Basha ju dorëzua lobimit korruptiv të Ramës dhe Sorosit‘, tha Berisha.

LEXO EDHE  Krimi që tronditi Divjakën, familja Rrasa në kushte ekstreme të varfërisë, apeli i djalit