Gazi lotësjellës mbi demokratët/ Basha: Policia u përdor nga Berisha me urdhër të Ramës

Lulzim Basha deklaroi 6 orë pas protestës së demoratëve se policia u përdor nga Sali berisha me urdhër të Edi Ramës.

Pavarësisht se policia ndërhyri mbi potestuesit pas thirrjeve nga PD zyrtare, dhe ushtruan dhunë duke hedhur ujë e gazlotsjellës mbi demokratët, për Bashën uniformat blu vepruan në krah të Berishës me urdhër të Ramës.

‘Sot e tutje PD tregoi se di të ndahet nga e shkuara. Sot u shpalos fare qartë se berisha dhe Rama janë dy vëllezër siamezë, njëri manipulon zgjedhjet e dhunon demokratët, tjetri përplas demokratët për të përdorur PD-në si bunkier nga non-grata e SHBA. Padiskutim që punonjësit e policisë duhen përgëzuar, por drejtuesit e policisë me urdhër të Ramës pritën 1 orë e 30 minuta të ndërhynin pas reagimit të kancelarive europiane. Ata lejuan që të shkonin deri në fund skenarët ogurëzi’. tha Basha.

LEXO EDHE  Përfundojnë zgjedhjet për shoqatën e FSHF në Fier, fiton kandidati i Dukës