Tërmeti 7 ballë në Meksikë, publikohen pamjet nga lëkundjet e fuqishme (Video)

Publikohen pamjet e para nga tërmeti i fuqishëm që tronditi Meksikën. Videot e publikuara tregojnë sesi brenda një banese, orenditë lëvizin. Tërmeti 7 ballë është raportuar në qytetin Acapulco të Meksikës dhe për pasojë ndërroi jetë një person.

Viktima u godit nga një shtyllë e cila ra si pasojë e tërmetit.