VIDEO/ “Skuqet” Turqia, Depay nuk ndalet dhe kompleton dopietën

Është mbyllur me rezultatin 3-0, pjesa e parë mes Holandës dhe Turqisë. “Tulipanët” kanë dominuar totalisht në fraksionin e parë të lojës duke hipotekuar kështu fitoren.

Protagonisti kryesor padyshim është Depay me dy gola dhe një asist për Klaasen. Ndeshja u zhbllokua që në minutën e parë, ku Klaassen ka shënuar pas një kombinimi spektakolar me Depay.

Në minutën e 16-të ka ardhur edhe goli i dytë i Holandës, i shënuar nga Depay, pas një tjetër aksioni spektakolar.

LEXO EDHE  Starova analizon Partizanin: Cardoso duhet të ngrohë stolin, nuk dalin kurrë kampion me…

Sulmuesi i Barcelonës do të shënonte edhe golin e dytë personal, këtë herë me anë të një 11-metërshi duke sfumuar shanset e Turqisë për një rezultat pozitiv.

Për tu përmendur është fakti që në fundin e 45 minutave të para, mbrojtësi Caglar Soyuncu mori kartonin e dytë të verdhë duke lënë miqtë me 10 futbollistë.