Rruga drejt “Katar 2022”/ Holandë-Turqi, ndiqni supersfidën LIVE

Ndeshjet e sotme në kualifikueset e Katar 2020 për zonën e Europës shohin një supersfidë në Amsterdam mes Holandës dhe Turqisë. Holandezët e Van Gal duhet të fitojnë medoemos dhe këtë e di mirë tekniku, i cili ka hedhur në fushë një formacion me shumë yje në fazën ofensive.

Depaj, Bervijn, Berghuis, Vajnaldum, Klasen e De Jong do të luajnë të gjithë nga minuta e parë. Kjo ka shtyrë nga ana tjetër Senjol Gynesh të rreshtojë një formacion të kujdesshëm 4-5-1, por pa harruar t’i bëjë vend nga minuta e parë emrave të rrezikshëm si Under e Kraman, përtej të zakonshme Çallhanollu dhe Jillmaz.

LEXO EDHE  Interi luan tenis me Bolognan, dygolësh i Dzekos

Një sfidë shumë interesante është edhe ajo e Francës me Finlandën, pasi skuadra e Deshamp nuk ka luksin të gabojë përballë ekipit që deri tani mund t’u rrezikojë pozitat. Për këtë arsye, do të luajnë nga minuta e parë Benzema, Marsial e Grizman, të cilët do të mundohen t’i japin fund serisë pa fitore të francezëve.

NDIQNI NDESHJEN LIVE