E shtunë, Janar 22, 2022
Etiketimet Holande

Etiketim: holande

Pandemia/ Mijëra holandezë protestojnë kundër masave, përlshen me policinë

Mijëra protestues u përleshën me policinë në Holandë, pasi marshuan në Amsterdam për të kundërshtuar masat kufizuese anti-Covid dhe vendosjes së detyrimit të vaksinimit. Protestuesit...

Real Madridi “peshkon” në Holandë, synohet ylli i Ajax-it

Sipas gazetarit Sky Sports, Rudy Galetti, Real Madrid kanë kontaktuar Raiola për të pyetur në lidhje me Gravenberch . Mesfushori holandez 19-vjeçar përfundon kontratën me Ajax- in në vitin 2023 dhe klubi bardhezi nuk është i vetmi...

Erdhën nga Afrika e Jugut, 13 pasagjerë rezultojnë pozitiv me variantin...

Holanda është në një situatë alarmante për shkak të rasteve të reja të infektimit me virusin e ri të ashtuquajtur “Omicron”. BBC raporton se 13...

VIDEO/ Goditje “akrep”, mos e humbisni këtë supergol në Holandë

Lojtari belg Cyril Ngonge ka mahnitur tifozët pasi shënoj një gol fantastik në një ndeshje në kampionatin holandez. Ai bëri një goditje tejet ë rrallë...

Trafikuan 1.9 ton koka*në, arrestohen shqiptarë dhe kolumbianë/ Detajet

Policia belge arrestoi 27 persona, shumica e të cilëve shqiptarë, që dyshohet se ishin pjesë e një organizate të trafikut të kokainës. Sipas gazetës...

Certifikatë anti- Covid për të përdorur tualetet publike, Holanda ‘shtrëngon’ masat

Ministria e Shëndetësisë në Holandë ka njoftuar se ata që duan të shkojnë në tualete publike, duhet të kenë certifikatën anti- Covid, ndonëse kjo...

E pazakontë/ I riu del gjysmë i zhveshur në ballkon dhe...

Një person u vra në një sulm me armë në Almelo, Holandë, raportojnë mediat e huaja. Denoncimin e kanë bërë dipas kalimtarëve të rastit, te...

Pandemia/ TIA: Kushtet për të udhëtuar drejt Holandës

Pasagjerët shqiptarë do të lejohen të udhëtojnë nga Tirana International Airport drejt Holandës nëse ata janë të vaksinuar ose paraqesin një test PCR ose...

Aeroporti i Rinasit njoftim: Këto janë tre kushtet për të udhëtuar...

Tirana International Airport ka publikuar ditën e sotme të gjitha kushtet që duhet të plotësojnë shtetasit shqiptarë për të udhëtuar drejt Holandës. Për të udhëtuar...

VIDEO/ Depay i papërmbajtshëm, asist dhe gol ndaj Turqisë

Holanda ka kaluar në avantazh menjëherë ndaj Turqisë. Autori i golit për Tulipanët ishte Klaasen i cili përfitoi nga një pasim i Memphis Depay. Ndërkohë...

Rruga drejt “Katar 2022”/ Holandë-Turqi, ndiqni supersfidën LIVE

Ndeshjet e sotme në kualifikueset e Katar 2020 për zonën e Europës shohin një supersfidë në Amsterdam mes Holandës dhe Turqisë. Holandezët e Van...

F1/ Verstappen dominon në Holandë, rimerr kryesimin e kampionatit

Max Verstappen arriti të triumfonte në çmimin e madh të Holandës duke thyer konkurrencën e dyshes së Mercedesit Hamilton-Bottas. Piloti holandez arriti një fitore spektakolare...

Covid-19/ Pas katër muajsh izolim, Holanda më në fund heq karantinën

Pas katër muaj mbyllje Holanda i ka dhënë fund izolimit dhe njerëzit tanimë i janë rikthyer normalitetit. Qytetarët do të mund të lëvizin natën...

Të Fundit