Korçë/ 21 vjeçari iu pret rrugën me kalla*nikov dy vajzave

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në fshatin Gjonomadh të Korçës, ku dy vajzave iu është rrezikuar jeta.

Burime policore bëjnë me dije se një i ri ka marrë automatikun duke i dalë para dy vajzave, një 20-vjeçare dhe një 15-vjeçare, të cilat i ka kërcënuar me jetë por për fat të mirë, i riu nuk ka qëlluar.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit D. L., 21 vjeç, banues në fshatin Gjonomadh, Korçë.

Më datë 04.09.2021, në fshatin Gjonomadh, ky shtetas për motive të dobëta, dyshohet se ka kanosur me armë zjarri tip automatik, një 15-vjeçare dhe një 20-vjeçare. Nga ana e Policisë po punohet për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeje”, njofton policia.

LEXO EDHE  Favoret e “Drejtësisë së Re”/ SPAK zvarrit drejt parashkrimit hetimin për Ardian Hajdarin e KPA