Gjendet i pajetë në apartamentin e tij aktori i famshëm, nipi e gjen pas dy ditësh (FOTO)

Aktori Michael Williams ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare!

Williams dyshohet se ka ndërruar jetë për shkak të mbidozës. Ai u gjet pa ndjenja në apartamenin në Brooklyn nga nipi i tij ditën e djeshme.

Aktori kishte dy ditë që nuk kishte komunikuar me njeri dhe këtu lindën dyshimet se diçka mund ti kishte ndodhur. Nipi i Williams shkoi në kompleksin e apartamenteve për të kontrolluar yllin, i cili thuhet se nuk ishte dëgjuar prej disa ditësh.

54-vjeçari u zbulua pa ndjenja dhe me fytyrë poshtë në dhomën e ndenjes në apartamentin e tij në Williamsburg nga nipi i tij. Mjekët shkuan në vendngjarje, por e shpallën aktorin të vdekur në orën 14:12 pasdite.

LEXO EDHE  Ritvana zbulon përse e telefonoi Argjendi në 2 të natës, Mikela: Do një natë njërën, një natë tjetrën

Heroina u tha se ishte gjetur në tryezën e kuzhinës së yllit, dhe mjetet e drogës u zbuluan diku tjetër në apartament.

Një burim policor tha për mediat: ‘Nuk kishte hyrje të detyruar dhe apartamenti ishte në rregull. ‘

Williams ishte më së shumti i njohur për rolin e tij në serialin ‘HBO The Wire’.