Përfshihet nga flakët xhamia, dyshimet e para

Flakët përfshijnë xhaminë e Bulqizës. Nga raportimet mësohet se ngjarja ka ndodhur ditën e sotme dhe dyshimet e para janë se zjarri ka qenë i qëllimshëm.

Forcat zjarrfikëse dhe Policia lokale janë njoftuar nga qytetarë dhe besimtarë, pasi flakët përfshinë objektin fetar.

LEXO EDHE  Përplasje në PS? Gjiknuri paralajmëron Ballën: Mos hidh poshtë karrierën për kapriço personale

Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes.