Koronavirusi në Greqi/ 47 v*ktima dhe 1765 raste të reja në 24 orët e fundit

Infektimet e reja me Covid-19 në Greqi edhe pse kanë pësuar një rritje të lehtë, mbeten stabël.

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orë janë regjistruar 1765 raste të reja ndërkohë që numri i përgjithshëm arrin në 601.716.

LEXO EDHE  Fëmijët preken më pak nga simptomat afatgjata të COVID-19

Ndërkohë vdekjet kanë pësuar një rritje ku 47 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin ndërkohë që nga fillimi i epidemisë një total prej 13,933 viktimash janë regjistruar.