Koronavirusi në Greqi/ 36 v*ktima dhe mbi 2 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Greqia ka regjistruar 2,197 gjatë 24 orëve të fundit me Covid-19. Numri i përgjithshëm i rasteve  që nga fillimi i pandemisë është 675.479.

Ndërkohë 36 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 15,105 vdekje.

LEXO EDHE  Ministri përmendet në përgjimet e policëve të arrestuar