VIDEO/ Skandali në Brazil-Argjentinë, momenti kur autoritet shëndetësore kërkojnë të nxjerrin jashtë fushe lojtarët argjentinas

Një situatë e paprecedent ka ndodhur në startin e ndeshjes mes Brazilit dhe Argjentinës në Recife, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022.

Autoritetet shëndetësore braziliane, nuk lejojnë zhvillimin e sfidës mes dy skuadrave dhe zyrtarë të saj kanë ndaluar takimin në minutën e katërt duke hyrë në fushë.

LEXO EDHE  Partizani-Vllaznia, publikohen formacionet zyrtare të supersfidës

Autoritetet shëndetësore të Brazilit dhe policia u futën dhe fushë dhe tentuan t’i kapin me forcë katër futbollistë argjentinas, Lo Celso, Buendia, Romero dhe Emi Martinez, të cilët akuzohen se i shkëlqen rregullat e karantinimit në Brazil.