Partizani kthen vëmendjen te talentet, firmos me mesfushorin 18-vjeçar

Partizani nuk ndalet në merkato. Klubi i kuq ka arritur të transferojë 18-vjeçarin Xhafer Hodo. Mesfushori me tipare sulmuese ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me opsion rinovimi edhe për një tjetër me të kuqtë.

Hodo është me origjinë nga Erseka dhe në vitet e fundit ka qenë pjesë e Akademisë Football Republic, që është në pronësi të Redi Jupit, ku ka spikatur me gola në kampionatin U-19 së fundmi.

LEXO EDHE  “E dominuam Skënderbeun për 90 minuta”, Daja: Gabime do ketë gjithmonë, duhet të përmirësohemi vetëm në këtë aspekt

Lajmin e transferimit të talentit 18-vjeçar e ka bërë vetë publike klubi i Partizanit me anë të një postimi në profilin e tyre në rrjetin social “Facebook”.