Ndërpritet klasikja Brazil-Argjentinë, Messi me shokë braktisin fushën e lojës

Pas 7 minutash lojë, Brazil-Argjentinë ndërpritet!

Ka kaos dhe sherr, arbitri perpiqet të qetësojë gjakrat, por sipas medieve argjentinase, në fushë kanë hyre edhe autoritetet e shëndetësise në Brazil per të kërkuar deportimin e katër lojtareve qe kane udhetuar nga Britania e Madhe dhe nuk kanë respektuar karantinen.

Po flasim per Romero, Martinez dhe Locelso janë larguar dhe pjesa tjetër e ekipit po i ndjek ata. Argjentina i drejtohet dhomave te zhveshjes, Brazili mbetet në fushë. Ka momente kaosi tani dhe pritet te shihet se cfarë do të ndodhë.

LEXO EDHE  Javë e pazakontë në Superiore, të gjitha ndeshjet përfundojnë në barazim. Ja renditja e plotë

Kujtojmë që ndeshja e sotme mes Brazilit dhe Argjentinës, është e vlefshme për Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”.