Zhduket peshkatari, dyshohet se mund të jetë mbytur në Prespë

Një 45-vjeçar, i cili kishte dalë për të peshkuar në liqenin e Prespës, dyshohet se mund të jetë mbytur. Mëngjesin e kësaj të Diele, varka e tij është gjetur e përmbysur në liqen.

“Në orët e para të mëngjesit, jemi njoftuar se në liqenin e Prespës, Stavri Vasilovski, 45 vjeç, i cili kishte dalë gjatë mbrëmjes për të peshkuar, si pasojë e dallgëve të forta të liqenit, i është përmbysur varka dhe dyshohet se mund të jetë mbytur”, bëri me dije policia.

LEXO EDHE  Ndodh në Kosovë! Gruaja përplas me makinë kunatën dhe arratiset

Të njëjtat burime shtuan se është bërë njoftimi dhe pritet ardhja e polumbarëve, për të kryer kërkimet e nevojshme, ndërsa shërbimet e Policisë Kufitare dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje ku po punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.