5 vite nga shenjtërimi i Nënë Terezës, mesazhi i Bashës: Shndërrimi i misionit të saj në misionin tonë

Lulzim Basha, foto nga PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë një mesazh në 5-vjetorin e shenjtërimit të Nënë Terezës.

Basha shprehet se kremtimi i Shenjtërimit të Nënë Terezës është një ditë krenarie kombëtare dhe reflektimi.

“Mënyra më e mirë për ta nderuar Shën Terezën është shndërrimi i misionit të saj në misionin tonë, i shembullit të saj në frymëzim dhe nxitje për të bërë më shumë dhe me përulësi për ata që janë në nevojë e pa mbështetje, të braktisurit e të sëmurët, për të sjellë shpresë për një jetë më të mirë për gjithë të rinjtë dhe të rejat që si të vetmen zgjidhje shohin emigracionin, me besimin se edhe në ditët më të vështira, e mira triumfon gjithmonë mbi të keqen”, shkuan ai në një reagim në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  Krimi tronditës në Divjakë/ Flet vëllai i autorit: Ishin dobët ekonomikisht ...