Skënderbeu vijon përgatitjet për sezonin e ri, konfirmon miqësoren e radhës

Skënderbeu vazhdon përgatitjet për sezonin e ri. Korçarët e drejtuar nga Migen Memelli do të zbresin nesër në fushë për të luajtur një ndeshje miqësore.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, Skënderbeu zbulon se do të luajë një test miqësor ndaj Fc Struga Trim & Lum, skuadër që militon në kampionatin maqedonas.

LEXO EDHE  VIDEO/ Florian Marku i papërmbajtshëm, ofendon rëndë kundërshtarin dhe largohet me forcë nga sigurimi

Takimi do të zhvillohet në stadiumin e Korçës në orën 18:00 dhe do t’i shërbejë trajnerit Memelli për të parë gjendjen e skuadrës. Kampionati maqedonas ka nisur prej disa javës, ndërsa Fc Struga Trim & Lum përfiton nga ndalesa e Kombëtareve për të luajtur këtë test miqësor ndaj Skënderbeut.