Milan publikon listën për Champions, ja kush mbeti jashtë

Foto nga AcMilanNews

Milan ka publikuar listën e lojtarëve të regjistruar për fazën e grupeve të Champions.

Jashtë listës mbetën Andrea Conti, Samu Castillejo dhe Pietro Pellegri.

Milan do të luajë këtë sezon në Champions pas 8 viteve mungesë, teksa në  Grupin B ka rival Liverpoolin,  Atletico Madridin dhe FC Porton

Skuadra e Milan:

LEXO EDHE  Martini: Treguam pse jemi kampionët, me 11 lojtarë e mundnim Vllazninë

Portierë: Tatarusanu, Maignan, Plizzari, Desplanches, Jungdal

Mbrojtës: Calabria, Ballo-Tourè, Romagnoli, Hernandez, Kalulu, Tomori, Kjaer, Florenzi, Bakayoko, Gabbia, Stanga

Mesfushorë: Bennacer, Tonali, Brahim Diaz, Krunic, Saelemaekers, Di Gesù, Kessie, Robotto

Sulmues: Giroud, Ibrahimovic, Leao, Maldini, Rebic, Messias, Capone.