Shpërthimi “misterioz” rrëzon shtëpinë dy katëshe, nis kërkimi të njerëzve nën rrënoja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Filattiera, Itali. Mediat vendase shkruajnë se një shtëpi dykatëshe është shembur pas një shpërthimi, ndërsa shumë persona mendohet se kanë mbetur nën rrënoja.

Në terren kanë mbërritur zjarrëfikës dhe ekipe të shpëtimit, që po punojnë për nxjerrjen e banorëve nga rrënojat. Policia e ndodhur në vendin e ngjarjes ka nisur hetimet, ndërsa bëjnë me dije se ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit.

LEXO EDHE  Dyshohet se vrau një mësuese në parkun e Londrës, arrestohet 38-vjeçari shqiptar (EMRI)

Ndërkohë, dëshmitarët mendojnë se në shtëpinë dykatëshe ndodhet vetëm një i moshuar.

Shpërthimi “misterioz” rrëzon shtëpinë dy