Partizani dhe Tirana në garë për Kaçen, zbulohet oferta e “demave”

Ergys Kaçe mund të jetë transferimi i bujshëm në mbylljen e merkatos së Kategorisë Superiore. Për mesfushorin korçar, që prej disa javësh është lojtar i lirë, pasi ka prishur kontratën me Arisin e Selanikut, po luhet një derbi jashtë fushës.

“Panorama Sport” zbulon ekskluzivisht se Partizani dhe Tirana i kanë bërë ofertë konkrete 28-vjeçarit, por ky i fundit ka lënë gjithçka pezull me shpresën se mund t’i dalë diçka më e mirë për të vazhduar karrierën.

Ditët e fundit lojtari ka qenë në Korçë dhe drejtuesit e Partizanit kanë lëvizur të gjithë “gurët” për ta bindur, madje duke i bërë një superofertë.

OFERTA E TË KUQVE

Burime të sigurta pranë lojtarit, i treguan dje gazetës se së fundmi me Kaçen ka folur personalisht drejtori i përgjithshëm i Partizanit, Olsi Rama.

LEXO EDHE  Brdariç: Nuk e kuptoj pse gjyqtari anuloi golin, ja pse i vonova zëvendësimet

Mesfushorit i është bërë një ofertë zyrtare, me klubin e kuq që është i gatshëm të japë 120 mijë euro në vit. Shtatshkurtri korçar, që numëron 25 ndeshje dhe 2 gola me fanellën e Kombëtares shqiptare, i ka lënë “demat” në një situatë pritjeje, por interesi i të kuqve është që negociatat të mbyllen sa më shpejt.

Pasi u sfumua pista për të marrë një tjetër ish-mesfushor të Kombëtares si Migjen Basha, tashmë drejtuesit e Partizanit duan patjetër ta forcojnë këtë repart me një emër me peshë dhe Kaçe është ai që Daja po pret./Panoramasport