Man.United e bën zyrtare, ja çfarë numri do të mbajë Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo do të ketë numrin 7, është zyrtare. Manchester United e bëri të ditur përmes profilit zyrtar.

Asgjë e çuditshme, përveç faktit se Premier League, për të lejuar kampionin portugez të ketë numrin e tij historik, i ka dhënë një përjashtim rregullores që parandalon ndryshimet të numërit gjatë kompeticionit.

LEXO EDHE  “Kemi ndërtuar një ekip leshi!” Plas keq mes presidentit dhe klubit të Serie A

Në fakt, numri ikonik ishte mbi supet e Edinson Cavani, i cili doli në fushë të shtunën pasdite kundër Wolverhampton.

Uruguaiani në këtë pikë do të ketë fanellën me numrin 21, të lënë bosh nga David James, i cili u shit në Leeds.