E rëndë! Qëlloi për vdekje me thikë balerinën 19 vite më të re dhe më pas kryen vetëvrasje

Daily Mail

Balerina 22-vjeçare, Maddie Durdant-Hollamby, ka ndërruar jetë pasi u qëllua me thikë nga i dashuri i saj. Trupat e Maddie dhe Ben Green, 41 vjeç, u gjetën nga policia në shtëpinë e tij në Northamptonshire, raporton “The Sun”.

Policët thonë se Green, drejtor marketingu dhe baba i tre fëmijëve, vrau Maddie dhe më pas veten. Raportet paraprake pas vdekjes tregojnë se Maddie, e cila punonte si drejtuese marketingu, vdiq nga plagët e marra.

Miqtë e çiftit kanë treguar se Maddie po e mendonte dhe një herë marrëdhënien që kishte me Green, pasi ai ishte shumë kontrollues dhe arrogant.

Një burim tha: “Steve na tha se Maddie nuk ishte aq e lumtur me Ben dhe kishte folur me të për t’i dhënë fund lidhjes. Ai ishte shumë më i madh dhe kishte tre fëmijë nga një martesë e mëparshme. Çdo prind do të shqetësohej nëse vajza e tyre 22-vjeçare do të kthehej në shtëpi me një burrë si ky.”

Një tjetër burim tha se çifti kishte një marrëdhënie toksike dhe se postimet e tyre në Instagram nga resorte luksoze ishin vetëm një fasadë.

LEXO EDHE  Pandemia/ Suedia heq Shqipërinë nga lista e vendeve të sigurta

Fqinjët thonë se Green ka pasur shumë “të dashura të reja” të moshës 22 deri në 30 vjeç para se të takonte Maddie.