Asambleja e PS/ Rama: Të bëjmë të pamundurën për të fituar mandatin e katërt

Rama gjatë fjalës në Asamblenë e PS

Në nisje të mandatit të tretë qeverisës, kryeministri Edi Rama kërkoi nga socialistët angazhim për të fituar mandatin e katërt qeverisës.

Apelin e bëri gjatë fjalës së sotme në Asamblenë e PS, ku priten të zbardhen dhe emrat e kabinetit të ri qeverisës.

Rama tha se PS u kthye në një “makineri të fuqishme elektorale”, ndërsa shtoi se “herën e katërt do ta kemi më të vështirë se të tretën”.

“Të bëjmë të pamundurën për t’ia dalë të rikonfirmohemi pas katër vitesh”, tha Rama.

LEXO EDHE  Nard Ndoka: Dorëheqja do të ishte kapak floriri për Bashën

Lexo edhe:

Rama zbulon armiqtë e brendshëm të partisë/ Porosia për të tijtë