VIDEO/ Ronaldo humbi penalltinë, Irlanda në avantazh

Portugalia është në presion në 45 minutat e para, pasi ndodhet në disavantazh 0:1 me Republikën e Irlandës.

Në minutën e 15-të, Cristiano Ronaldo ka dështuar nga pika e bardhë e 11 metërshave.

Dhe kur nuk shënon edhe pëson. Në fund të pjesës së parë Egan kalon në epërsi irlandezët.

LEXO EDHE  Javë e pazakontë në Superiore, të gjitha ndeshjet përfundojnë në barazim. Ja renditja e plotë

Kjo ndeshje është e vlefshme e grupit A të kualifikueseve për Kampionatin Botëror.