Ndiqej nga policia, 17-vjeçari hedh pist*letën në oborrin e banesës

Një 17-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit pasi lëvizte me armë zjarri me vete dhe gjatë ndjekjes nga Policia e hodhi atë.

Blutë bëjnë me dije se rreth orës 04:00, në lagjen nr.6, Durrës, kanë konstatuar një shtetas, i cili pas thirrjes së punonjësve të Policisë nuk i është bindur urdhrit për ndalim.

LEXO EDHE  Me ar*ë zjarri në makinë, arrestohet 41-vjeçari në Lezhë (Emri)

Pasi është ndjekur nga shërbimet e Policisë, ai ka hedhur në oborrin e shtetasit G.K., çantën e dorës, brenda së cilës u gjet një armë zjarri pistoletë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

U bë i mundur identifikimi dhe arrestimi për veprën penale “Armëmbajtja pa leje “, i shtetasit I.R., 17 vjeç, banues në Durrës.