Britney Spears zbulon se i ati po përpiqet ti zhvatë dy milionë dollarë

Avokatët e Britney Spears pohojnë se babai i saj, Jamie Spears, po përpiqet të marrë dy milionë dollarë prej saj para se ai të japë dorëheqjen nga pozita e kujdestarit të saj, raporton britanikja “Mirror”. Këngëtarja e konfirmoi këtë në dokumentet e reja ligjore.

Jamie thuhet se ka nevojë për paratë për të paguar avokatët dhe ish-bashkëpunëtorët e tij të biznesit, por avokati aktual i yllit të popit, Matthew Rosengart nuk dëshiron të dorëzohet nën presion.

“At Britney Spears nuk do të zhvat asgjë. Ai nuk ka të drejtë të vendosë kushte për largimin nga pozita e kujdestarit.  Ai duhej të ishte tërhequr shumë kohë më parë. Do të ishte e sjellshme dhe korrekte,” tha Rosengart për mediat e huaja, duke shtuar se do të kërkonte pezullimin nëse Jamie nuk jep dorëheqjen nga pozita e kujdestarit deri në fund të shtatorit të këtij viti, kur është caktuar gjykimi në Los Angeles.

LEXO EDHE  Sharon Stone flet mes lotësh për humbjen e nipit: Organet e tij i dhuruam për bamirësi