Lulzim Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetares Vera Isaku

Kreu i PD-së Lulzim Basha i ka dërguar një mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetares dhe publicistes, Vera Isaku.

Mesazhi i kreu të PD-së, Lulzim Basha:

Vera Isaku do të kujtohet përherë për kontributin e saj të paçmueshëm në publicistikë dhe letërsi.

Zonja e shquar e letrave shqip, me angazhimin e saj si gazetarja e parë e RD dhe shtypit të lirë të viteve ‘90 ka fituar një vend të posaçëm në historinë e re të Shqipërisë.

Ngushëllimet e mia në këtë ditë të hidhur shkojnë për bashkëshortin Agimin, familjen, miqtë, të afërmit dhe bashkëpunëtorët e saj.

U prehtë në paqe!

LEXO EDHE  Aksidenti në Vlorë, automjeti përplas shpërndarësin e picave