Basha: Sot u ndamë nga Berisha dhe Berishizmi

Lulzim Basha ka folur pa 6 oresh nga protesta e sotme në selinë e PD, ku demokratët të thirrur nga Sali berisha, kërkuan largimin e tij nga selia.

Në një dalje publike Basha tha se sot demokratët nuk iu përgjigjën berishës, duke shtuar se sot demokratët u ndanë nga berisha dhe Berishizmi.

Basha deklaroi se mes atyre që mbështesnin Berishën sot kishte kriminelë, që vunë në rrezim demokratët.

LEXO EDHE  Vizita e Sulltanit Erdogan, nga masat ekstreme të sigurisë te fjalimi në Kuvend

‘Shumica e demokratëve  sot nuk juë përgjigj Sali Berishës, duke treguar se askush nuk iu përgjigj interesave personale të Sali Berishës. Mes atyre 500-600 vetave të thirrur nga Berisha kishte kriminelë që vunë në rrezi jetën e demokratëve. Sot u ndamë nga Berisha dhe Berizhizmi’, tha Basha.