Koronavirusi në Greqi/ 7 viktima dhe 938 raste të reja në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi konfirmoi sot ,938 raste të reja të Covid-19 në Greqi.

Në të njëjtën kohë, sipas informacionit të EODY, 135 pacientë janë të intubuar në ICU.

Që nga fillimi i pandemisë, 2,739 pacientë janë larguar nga ICU. Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 447.718. Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 7, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar një total prej 12,813 vdekjesh.

LEXO EDHE  Rastet e shtuara me Covid, pas 16 gushtit ashpërsohen masat/ Ja çfarë ndodh...