‘Romeo dhe Zhuljeta’/ Tragjedi e dyfishtë, djali dhe vajza varin veten pasi nuk u lejuan të dashurohen

Një ngjarje e rëndë ka tronditur rajonin e Shtip-Karbinit në Maqedoninë e veriut, ku një djalë dhe një vajzë kanë varur veten.

Një tragjedi si ajo e ‘Romeo dhe Zhuljetës’, ku djali 25-vjeçar dhe vajza 21-vjeçare kanë vrarë veten pasi nuk janë lejuar të që kuroroëzojnë dashurinë e tyre.

LEXO EDHE  BE paralajmëron për udhëtimet në ishujt grekë: Zona me rrezik të lartë infektimi

Ishte djali nga fshati Bargalla i cili vari veten nnjë ditë më parë, ndërsa të njëjtin fat tragjik ndoqi gjatë ditës së sotme e dashura e tij nga fshati Argulica.