Parashikimi i motit për ditën e hënë, 21 Qershor 2021

Ditën e hënë do të kemi ngritje të temperaturave të vcilat do të vijojnë gjatë gjithë javës.

Ndërkohë që gjatë ditës së nemsërme pritet që në zonat malore të kemi reshje shiu në formën e rrebesheve dhe stuhive afatshkurtër.

Ashtu sic duket dhe në tabelën bashkëlidhur, ajo që e bën të veçantë këtë javë janë temperaturat e larta dhe të nxehta me ditë të tëra, ku  në orët e mesditës parashikohen ( nga 39°C deri në 43°C).

LEXO EDHE  "Bota e krimit në Fier e lidhur me politikën", Koçi: Do bashkëpunoj me SPAK, ja si ndikojnë

Gjithashtu problematike do të jenë edhe temperaturat e mbrëmjes të cilat në zona të caktuara nuk zbresin posht vlerave 25°C deri në 27°C në vlerat minimale.