E dielë, Korrik 25, 2021
Etiketimet Moti boldnew shsot domain

Etiketim: moti boldnew shsot domain

Rrufe, shtrëngata shiu dhe …/ Parashikimi i motit për sot

Dita e hënë do të jetë me reshje lokale shiu, por në disa zona me shtrëngata. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka parashikuar...

Si do të vijojë moti orët e ardhshme? Ja çfarë thotë...

Sinoptikania Adiola Bani në një lidhje direkte në SYRI TV është shprehur se reshjet e shiut pritet që të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të...

‘Liqeni i ftohtë’ godet veriun e Shqipërisë, shira me intensitet të...

Stuhia ka përfshirë veri-lindjen e vendit. Shi me intensitet të lartë ka përfshirë Qarkun e Dibrës në orët e pasdites. Reshjet e shumta të shiut...

Moti për ditën e premte, 16 Korrik 2021

Ditën e premte moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare. Përgjatë relieveve malore reshje të izoluara shiu në orët e mesditës. Era do të...

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, 14 Korrik 2021

Orët me diell do të mbizotërojnë edhe për ditën e nesërme në vendin tonë. Vranësirat parashikohen të jenë të pakta kalimtare pergjatë relieveve malore. Era...

Parashikimi i motit, ja sa pritet të shkojnë temperaturat sot

Dita e Martë parashikohet të ketë mot të kthjellët në të gjithë territorin por përsëri nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare në relievet malore...

‘Çmendet’ moti/ Në këtë qytet të Shqipërisë përmbyten rrugët nga shiu...

Reshje të dendura të shiut kanë përfshirë qytetin e Kukësit ditën e sotme. Reshjet gjithashtu kanë krijuar vështirësi në qarkullim. Siç edhe shihet në video,...

Parashikimi i motit për ditën e premte, 9 Korrik 2021

Të ndodhur tashmë në stinën e verës edhe për dy ditët në vijim vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme dhe...

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, 7 Korrik 2021

Të mërkuren, moti parashikohet i kthjellët e vranësirat të pakta kalimtare përgjatë maleve. Era do të fryjë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila...

Parashikimi i motit për ditën e diel, 4 Korrik 2021

Dita e diel parashikohen të kenë mot kryesisht të kthjellët, por në relievet kodrinore dhe malore nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare hera-herës deri...

Parashikimi i motit për ditën e martë, 29 Qershor 2021

Kjo javë do të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshem. Moti i kthjellët do të mbizotëroj në pjesën më të madhe të territorit,...

Parashikimi i motit/ Ja kur nis rënia e temperaturave

Teksa prej më shumë se një jave i nxehti afrikan ka “pushtuar” Ballkanin dhe një pjesë të madhe të europës, sinoptikanët paralajmërojnë se duke...

‘Çmendet’ moti në Europë/ Breshëri i fuqishëm plagos 5 persona (Foto)

Mund të konsiderohet shumë e rrallë, por Moska po përjeton një të nxehtë ekstrem. Termometri regjistroi 37.4 gradë Celsius. Kjo detyroi banorët që t’i drejtoheshin...
WhatsApp DENONCO