Denoncimi/ Surpriza e hidhur e rilindasve pas zgjedhjeve, dyfishohet çmimi i ujit në Ballsh

Rritja e taksave dhe e çmimeve ëhstë surpriza të cilën ju ka rezervuar rilindja qytetarëve shqiptarë menjëherë pas marrjes së mandatit të tretë.

Ish-kreu i qeverisë Sali Berisha ka bërë publik mesazhin e njq banori nga Ballshi i cili thekson se qytetarët nga ky muaj e në vijim do të duhet të paguajnë ujin e pijshëm me dyfishin e ccmimit.

Postimi i Berishës:

Ne Ballsh dyfishojne çmimin e ujit pas zgjedhjeve.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital! sb

Prsh. Doktor! Une jam nje qytetar na Ballshi. Dua me denoncoj nje hall te madh qe neve kemi. Qerim Ismaili po zhvillon nje veprimtari kriminale per qytetaret. Tani njerezit ujin e paguanin afrofe 13 mije leka ne muaj ne Ballsh. Sot na erdhen disa punonjes na UKM qe thane brenda te martes blini sahatet sepse nuk do kete me afrofe. Krimi shtetror ka gjunjezuar Ballshin. Me sahat uji shkon 20 mije leke ne muaj. Njerezit te papune ndersa tani te pagujme taksa per keta.

Faleminderit!