Parashikimi i motit për ditën e premte, 4 Qershor 2021

Orët me diell pritet të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të territorit tonë per ditën e premte. Vranësirat të pakta kalimtare pritet të jenë përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era parashikohet nga Veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bredgetare fiton shpejtësi deri në 12-15m/sek. Valëzimi në dete  i forcës 1-2 ballë.

LEXO EDHE  "Ballkani i hapur", Berisha: Nismë destabilizuese dhe përçarëse, s´ka të ardhme

Temperaturat parashikohen pa ndryshime në vlerat e mëngjest dhe rritje në vlerat e mesditës.

Më konkretisht në:

zonat malore 7°C deri në 26°C

zonat e ulëta 12°C deri në 29°C

zonat bregdetare 13°C deri në 27°C