VIDEO/Skandali me ushqimet në Berat, Meta: Turp! Krim i rëndë zgjedhor, SPAK të nisë menjëherë hetimet

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me ngjarjen e Beratit ku një furgoon i Bashkisë i mbushur me ushqime, u kap dhe u bllokua nga drejtuesi Politik i PD-së, Tomor Alizoti.
Meta përmes një deklarate, dukeiu referuar videove të publilkuara, i bën thirrje SPAK të nis menjëhere hetimet për këtë krim, ndërsa shton se policia duhej të kapte në flagrancë autorët e këtij krimi.
Deklarata
TURP! TURP! TURP! Hetim urgjent, që tani, për këtë krim të rëndë zgjedhor!
TURP! TURP! TURP!
Hetim urgjent, që tani, për këtë krim të rëndë zgjedhor!
U bëj thirrje SPAK, Prokurorisë, Policisë dhe të gjitha institucioneve ligjzbatuese të nisin pa vonesë hetimet dhe arrestimet!
Duhet të ishte Policia, që sot, të kapte në flagrancë autorët e këtij krimi zgjedhor.
Nëse Policia do vazhdojë të flejë gjumë, të jetë e sigurt se populli i Beratit dhe i të gjithë Shqipërisë do të jetë syçelët deri më 25 Prill në mbrojtje të demokracisë dhe të shtetit ligjor. 🇦🇱