Publikoi skandalin e vjedhjes së të dhënave personale, bie serveri i Lapsi.al

Prej disa minutash ka rënë serveri i Lapsi.al. Arsyeja e rënies së serverit të kësaj media ende nuk dihet, por dyshihet se ka lidhje me databasen e të dhënave, ku çdokush tani në Tiranë mund të gjejë patronazhistin e tij.

Kujtojmë që Lapsi.al bëri publik skandalin e madh të vjedhjes së të dhënave, ku socialistët identifikonin qytetarët e Tiranës dhe më pas i ndanin ata në votues të parrtisë, të pasigurtë dhe kundërshtarë.

LEXO EDHE  Konvertimi i patentave shqiptare në italiane mund të kërkohet nga 10 gushti/ Kriteret

Ndërkohë që sot në Prokurori janë thirrur edhe dy drejtuesit e Laps.al Andi Bushati dhe Armand Shkullaku.