Denoncimi/ Pako me ushqime në këmbim të votës, ja çfarë ndodh në Korçë

Në rrjetet sociale janë denoncuar jo pak herë rastet e shpërndarjes së pakove me ushqime ndaj qytetarëve në këmbim të votave.

Denoncimi i fundit vjen nga Liboniku i Bashkisë së Maliqit të qarkut Korçë, ku sipas postimit në rrjet, vijon shpërndarja e pakove me ndihmë.

LEXO EDHE  Rrebeshe shiu dhe .../ Parashikimi i motit për ditën e diel, 19 Shtator 2021

Sipas denoncimeve, Rilindja vijon fushatën me pako për votën e 25 prillit.

Duket se skema është e njëjtë kudo dhe e ngjashme me atë të viteve të mëparshme, kur në këmbim të votave, familjeve në nevojë u ofrohen pako me ushqime.