Tentoi të kalonte në kufi me dokumente false, arrestohet

Dy persona të cilët tentuan të kalonin kufirin me dokumente të falsifikuara janë arrestuar nga Policia e Durrësit.

Ndërsa një 46-vjeçar në lagjen nr. 13 Durrës është arrestuar teksa drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe për pasjoë është përplasur me një automjet tjetër.

Njoftimi

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar arrestuan në flagrancë shtetasin H. A., 46 vjeç, pasi në PKK Durrës, ka tentuar të kalojë kufirin me dokumente të dyshuara si të falsifikuara.

LEXO EDHE  Operacioni ‘Shpirti’/ Ish-komisari kërkon ndryshim mase: Vuaj nga një sëmundje

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin A. D., 46 vjeç, banues në Durrës, pasi në lagjen nr. 13, Durrës, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Volvo”, është përplasur me një mjet tjetër, duke i shkaktuar dëme materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.