Mbretëresha britanike merr dozën e dytë të vaksinës kundër Covid-19

Mbretëresha britanike ka marrë dozën e dytë të vaksinës kundër koronavirusit.

Monarkja bëri daljen e parë publike pas 5 muajsh teksa vizitoi Memorialin e Forcave Ajrore të Komonuelthit në Runnymede, Surrey, për të shënuar 100 vjetorin e Forcës Ajrore Mbretërore Australiane.

Ndërsa Pallati Buckingham nuk ka konfirmuar ende zyrtarisht se monarkja ka marrë dozën e dytë të vaksinës së koronavirusit, një person i brendshëm është shprehur “është e qartë” që ajo është vaksinuar.

LEXO EDHE  VIDEO/ I vonoi një muaj pagën, punëtori shkatërron kamionët e kompanisë

Mbretëresha dhe Filipi morën dozat e para në 9 Janar.“Duke qenë se Mbretëresha ka vendosur të bëjë një paraqitje publike 12 javë pas njoftimit për marrjen e vaksinës së saj të parë është e qartë që ajo tashmë ka marrë të dytën. Ndihmeësit nuk do të donin ta vinin në rrezik.”, ka thënë burimi.