“Duam më shumë Shqipërinë”/ Studentët surprizojnë Bashën me poezinë e Asdrenit

“Duam më shumë Shqipërinë”, ishte poezia me të cilën studentët e Korçës surprizuan sot kryetarin e PD, Lulzim Basha, në nisje të takimit.

Në vijim të turit elektoral, kryedemokrati u ndal sot në qytetin e Korçës ku u prit me entuziazëm nga mijëra qytetarë.

LEXO EDHE  Ish-kreu i Hipotekës së Beratit dënohet me 1 vit e 6 muaj burgim

Qindra studentë dhe të rinj kënduan në kor vargjet e Asdrenit.

Në fakt, me poezinë e poetit shqiptar Aleksandër Stavre Drenova, lideri i opozitës ka hapur librin e tij “Misioni Im”.

Surpriza e studentëve korçarë ka emocionuar jo pak edhe kryetarin e PD, Lulzim Basha.