41 viktima dhe 303 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 41 pacientë nga koronavirusi.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1,405 teste prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 303 persona.

LEXO EDHE  Maqedoni e Veriut, 41 viktima gjatë 24 orëve të fundit, dhe 245 të shëruar nga covid 19

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 127,240 raste me Covid, ndërsa 3,716 pacientë kanë humbur jetën.

Aktualisht në Maqedoninë e Veriut janë 18,000 raste aktive.