Arrestohet 34-vjeçari shqiptar, ja për çfarë akuzohet

Një 34-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia italiane në Ravena me akuzën e keqtrajtimit të familjarëve dhe bashkëjetuesve.

Të premten, agjentët e Policisë e dërguan shqiptarin në paraburgim, sipas urdhrit të lëshuar nga Gjykatësi për Hetimet Paraprake në Gjykatën e Ravenës, kundër 34-vjeçarit.

LEXO EDHE  Nikoll Lesi zbulon marrëveshjen Rama-Basha: Ja zyrtarët e PD që do jenë President dhe Guvernator i BSH

Pas hetimit të kryer nga hetuesit, koordinuar nga Prokuroria Publike lokale, 34-vjeçari u akuzua për krimin e keqtrajtimit të anëtarëve të familjes dhe bashkëjetuesve.

34-vjeçari, pas formaliteteve ligjore, u dërgua në burgun e Ravenna.