100 dështimet e Ramës në 8 vite, Basha: Huamarrja informale më e larta në Rajon

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet se në 8 vite niveli i huamarrjes informale në Shqipëri në krahasim me vendet e rajonit është rritur.

Ai shton me anë të një statusi në InstaStory, se kriza ekonomike i ka shtyrë sipërmarrjet dhe familjet shqiptare drejt huamarrjes informale.

LEXO EDHE  Rrebeshe shiu dhe .../ Parashikimi i motit për ditën e diel, 19 Shtator 2021

“27 ditë deri më 25 prill. 100 dështimet e Ramës në 8 vite. Si është niveli i huamarrjes informale në Shqipëri, në krahasim me vendet e Rajonit?

Përgjigja: Më i lartë. Kriza ekonomike i ka shtyrë sipërmarrjet dhe familjet shqiptare drejt huamarrjes informale”, shkruan Basha.