Alarm për bombë në shtëpinë e ish-kryeministrit grek, ‘ngrihet në këmbë’ i gjithë shteti

Një telefonatë për vendosjen e një bombe në shtëpinë e ish-Kryeministrit, Antonis Samaras, alarmoi policinë greke mbrëmjen e kësaj të shtune.

Autoritetet ligjzbatuese morën telefonatën pak para orës 21:00 të së Shtunës, por limiti afatshkurtër i dhënë nga i panjohuri për aktivizimin e pajisjes shpërthyese skadoi.

LEXO EDHE  Itali, zbardhet ngjarja tragjike ku humbi jetën fëmija i mitur, nëna në gjendje të rëndë psikologjike

Policia nxitoi për në shtëpinë e ish-kryeministrit dhe po kryejnë hetime për të përcaktuar nëse është vendosur një pajisje shpërthyese ose nëse është një mashtrim.