Superliga/ Java e 24-t rikthen emocionet e derbit Tirana-Partizani, ja program i plotë

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar datat dhe oraret e javës së 24-t të Superiores, ndeshjet e së cilës do të zhvillohen në dy ditë.

Të premten do të luhen dy takime në orën 13:00, Vllaznia – Bylis dhe Kukësi-Apolonia.

Sigurisht që duke iu referuar cilësisë së skuadrave dhe faktorit fushë si shkodranët ashtu edhe verilindorët janë të favorizuar.

Të shtunën, në orën 13:00, luhen dy takime, Tirana-Partizani dhe Skënderbeu – Laçi.

Vëmendja kryesore shkon për derbin e kryeqytetit, me bardheblutë që do të kërkojnë fitoren e parë sezonale ndaj të kuqve, për të ndezur shpresën për titullin, ndërsa skuadra e Ilir Dajës do të synojë 3 pikët për të vijuar ndjekjen e kreut.

Laçi, nga ana tjetër, është mysafir në Korçë, në një duel ku barazimi nuk është opsion për vetë objektivat e ndryshëm që kanë kurbinasit dhe bardhekuqtë.

Ky raund mbyllet me takimin e orës 16:00 (e shtunë), Teuta-Kastrioti.

Java 24

E premte, 12 mars

Ora 13:00

Vllaznia – Bylis

Kukësi – Apolonia

E shtunë, 13 mars

Ora: 13:00

Tirana – Partizani

Skënderbeu – Laçi

Ora 16:00 

Teuta – Kastrioti