Zgjedhjet e 25 prillit, apeli i Metës: Uroj të ketë sa më pak biznesmenë në Kuvend

Presidenti në një komunikim për mediat në Korçë, u shpreh se në Kuvendin e ardhshëm duhet të ketë njerëz me integritet, ndërsa apeloi që të ketë më pak biznesmenë.

“Në 7 mars të gjithë shqiptaret e kthejnë vështrimin nga Korça. Për largimin e figurave të vjetra të PS nuk kam asnjë koment. Por sa më shume pedagogë dhe të rinj të arsimuar dhe sa më pak biznesmenë në Kuvendin e ardhshëm të Shqipëri. Është më rëndësi që të kemi njerëz me integritet ne Parlament.

LEXO EDHE  “Patronazhisët”/ Rama: Ka dhe nëpër botë! Sfidë Metës: Provat për paligjshmëri dorëzoi te organet e hetimit

Sa më shumë figura të ndritura dhe me integritet, në mënyrë që gjithë shoqëria të përfaqësohet siç e meriton në Kuvendin e ardhshëm të Shqipërisë.

Janë zgjedhje shumë të rëndësishme për 100 vitet e ardhshme, sepse janë kryekushti për integrimin. Do ta kalojmë me hir a me pahir në kuptimin më të mirë të kësaj fjale”, tha Meta.