E entje, Qershor 4, 2020
Etiketimet Zgjedhjet

Etiketim: Zgjedhjet

Bernie Sanders: Bloomberg po kërkon të blejë zgjedhjet

Senatori demokrat i Vermontit, Bernie Sanders vazhdoi sulmet ndaj rivalit Michael Bloomberg duke e akuzuar miliarderin se po përpiqej të blejë zgjedhjet. “Bloomberg, ashtu si...

“Shteti ka rënë, arka është bosh”/ Maliqi: Zgjedhjet e parakohshme domosdoshmëri,...

Deputeti Lefter Maliqi përmes një postimi në rrjet shkruan se prej 26 nëntorit ka vetëm show, ndërsa shteti ka rënë dhe shpresa e vetme...

Mblidhet Kryesia e PS, diskutohet për Kongresin/ Balla tregon datën: Zgjedhje...

Zgjedhjet parlamentare do të mbahen ndoshta në 30 qershor 2021. Deklarata është bërë nga Kreu i Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla, pas mbledhjes së...

“Nuk bëhet shtet me noterë e parukierë”, Basha: 5 pikat e...

Kreu i PD, Lulzim Basha nga Ura Vajgurore foli për situatën politike në vend. Referuar betimit që gjyqtarja Arta Vorpsi bëri te noterja, Basha...

Britania në prag fushate, të mërkurën shpërndahet parlamenti

Mbretëria e Bashkuar është në prag të shpërndarjes së parlamentit dhe të nisjes së fushatës për zgjedhjet e 12 dhjetorit. Kryeministri Boris Xhonson thotë...

Zgjedhjet e përgjithshme 2019, Boris Johnson kundërshton paktin me Nigel Farage

Boris Johnson ka hedhur poshtë sugjerimin nga Nigel Farage dhe Donald Trump se ai duhet të punojë me Partinë Brexit gjatë zgjedhjeve. Drejtuesi i Tory...

Parlamenti britanik kundërshton propozimin për zgjedhje të parakohshme

Parlamenti britanik hodhi sonte poshtë propozimin e kryeministrit Boris Johnson për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme më 12 dhjetor. Propozimi nuk mori shumicën e nevojshme...

“Zgjedhjet e parakohshme do bëhen me reformën zgjedhore”, Salianji: Opozita ka...

Nga Gjirokastra, ish-deputeti i PD, Ervin Salianji i cili njëherësh është koordinator për këtë qark pohoi se opozita është në një situatë të favorshme...

Johnson: Corbyn të mbështesë zgjedhjet e parakohshme

Kryeministri britanik, Boris Johnson i kërkoi sot liderit të opozitës, Jeremy Corbyn të jetë njeri dhe të mbështesë kërkesën e tij për zgjedhjet e...

Mori mandatin e katërt, Putin: Nuk do të qendroj këtu deri...

Në fjalim e tij të parë pas rikonfirmimit si President i Rusisë edhe për 6 vitet e ardhshme, Vladimir Putin falenderoi votuesit për mbështetjen,...

Zgjedhjet presidenciale në Rusi sulmohen nga 15 vende

Faqja zyrtare e internetit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në Rusi është sulmuar, duke synuar qendrën e saj të informacionit, bënë të ditur mediat...
WhatsApp DENONCO