Mbyllen votimet, Barcelona pret presidentin e ri. Sondazhet tregojnë fituesin

Më shumë se 55 mijë anëtarë të komunitetit të Barcelonës votuan sot për të zgjedhur presidentin e ardhshëm të klubit Blaugrana midis Toni Freixa, Victor Font dhe Joan Laporta.

Sipas një sondazhi të mbajtur nga Gfk për Televisiò de Catalunya, Joan Laporta ishte kandidati më i votuar nga 4000 anëtarët e FC Barcelona, ​​me gati 60% të votave (58.3%).

LEXO EDHE  I kemi parë në “El Clasico”, UEFA cakton gjyqtarët për ndeshjen e parë të Laçit

Në vendin e dytë Victor Font me 31.3%, me Toni Freixa me vetëm 9.3% të preferencave.

Sondazhi u krye pa marrë parasysh më shumë se njëzet mijë abonentë që votuan me postë dhe nuk morën pjesë në mostër. Votimi përfundimtar do të dihet rreth orës 23.30 pasdite.